CBI Pro-Akademia

Rozwiń menu ▼

mgr Diana Szawłowska

Obszar naukowy:Nauki humanistyczne, Sztuka
Dziedzina naukowa:Dziedzina nauk humanistycznych

Profil

Absolwentka Antropologii Kultury na Uniwersytecie Łódzkim oraz Akademii Sztuk Pięknych na specjalizacji Kostium Teatralny i Filmowy.  Dodatkowa specjalizacja na uczelni macierzystej - Ubiór i Ubiór Dziany. W trakcie studiów wielokrotnie uczestniczyła w działaniach związanych z praktykowaniem zdobytych umiejętności, tj.: stylizacje, oprawa przedstawień kostiumowych, aranżowanie wystaw malarskich i stoisk, organizacja eventów kulturalno- artystycznych, działania promocyjne (min. reprezentacja ASP Łódź na X Międzynarodowym Plenerze Tkaniny na Ukrainie).
Na konkursie „Strzemiński – Projekt 2010” zaproszona do współpracy przez Berlińską firmę Clasen, projektującą ubiór dla niemieckich katalogów mody oraz COLOR TEXTIL projektującą i wykonującą cyfrowo drukowane tkaniny. Do jej obowiązków należało:

  •  tworzenie tablic trendów dla klientów sprzedaży wysyłkowej
  •  dobór tkanin i dodatków stosownie do wymagań klienta
  •  tworzenie nowatorskich wzorów nadruków (na podstawie trendów sezonowych)
  •  tworzenie rysunków konstrukcyjnych i żurnalowych
  •  tworzenie nadruków na pościel będących zestawieniem tradycyjnych technik malarskich oraz cyfrowych.

W ramach pracy brała udział w przygotowywaniach do Berlińskich Targów Tkanin, towarzyszyła spotkaniom biznesowym z klientami, zapoznała się z zagraniczną organizacją pracy sprzedaży wysyłkowej, pośredniczyła w kontakcie z organami produkcyjnym ze Szczecina, poznała cały proces produkcji od trend-settingu do sprzedaży gotowego wyrobu z tkaniny drukowanej oraz nowoczesną technologię tworzenia druków cyfrowych.
Dzięki temu poznała zasady ścisłej współpracy między projektantem a handlowcem. Prócz tego zdobyła wiedzę o korelacji między wizją projektanta a ograniczeniami wynikającymi z technologii i aspektów ekonomii sprzedaży.
Posiada również duże doświadczenie z zakresu użytkowania programów graficznych tj: CorelDraw, Photoshop, Illustrator.

Zakres usług doradczych:

  • Praca nad uatrakcyjnieniem dokumentacji fotograficznej wykonanych produktów. Sesje zdjęciowe, stylizacja, kolorystyka.
  • Konsultacje dotyczące logo, papieru firmowego, estetyki strony internetowej, witryn sklepowych. 
  • Konsultacje dotyczące wzorów produkowanych tekstyliów w oparciu o grupę docelową, trendy na rynku lokalnym i międzynarodowym.
  • Konsultacje dotyczące innowatorskich sposobów dotarcia do klienta: działania promocyjne, targi, skuteczna oferta sprzedaży internetowej.

Ekspert w projektach

Zintegrowany Program Modernizacji Branży Tekstylnej i Odzieżowej Województwa Łódzkiego