CBI Pro-Akademia

Rozwiń menu ▼

mgr Maria Drożdżyk

Profil

Specjalista w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi z kilkuletnik doświadczeniem w organizacjach polskich i międzynarodowych. Ukończyła psychologię doradztwa biznesowego i organizacji na UŁ oraz certyfikowany kurs podyplomowy CIM Professional Diploma in Marketing.

Rekruter z certyfikatem Thomas International. Absolwentka Szkoły Trenerów Biznesu TROP.

Obeznie HR Business Partner w korporacji dostarczającej usług IT, wcześniej kierownik agencji rekrutacyjnej i specjalisty i marketingu w Wielkiej Brytanii oraz w oddziałach Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej. Doświadczenie w prowadzeniu szkoleń w obszarze rekrutacji i selekcji, employer branding, umiejętności interpersonalnych, kompetencji managerskich, sprzedaży, budowania zespołów i współpracy w zespołach, kreowania kultury organizacyjnej w firmie. jako partner dla biznesu w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi doradza managerom zarządzającymi zespołami liczącymi od 10 do 300 osób.

Przeprowadzała i koordynowała projekty związane m.in. z badaniem satysfakcji pracowników, systemem ocen okresowych, wdrażaniem nowych osób, monitorowaniem przyczyn rotacji, podnoszeniem efektywności zespołów.

Zakres usług doradczych:

  • Przygotowanie indywidualnej strania innowacji w zespole - opracowanie planu wdrażania \\\"cech odkrywczych\\\" u pracowników (kwestionowanie, obserwowanie, nawiązywanie kontaktów, eksperymentowanie).
  • Analiza aktualnych naezędzi motywacyjnych, planowanie finansowego i pozafinansowego motywowania pracowników.
  • Analiza efektywnych metod rekrutacji i pułapek rekrutacyjnych, zapewnienie efektywnego wdrażania nowych pracowników, stworzenie planu promocji firmy wśród potencjalnych kandydatów.
  • Rozwiązywanie konfliktów w zespołach, zwiększenie efektywności działań zespołów.
  • Budowa długofalowej strategii ZZL powiązanej z celami biznesowymi firmy, opracowanie wartości organizacji, analiza luki kompetencyjnej, potrzeb rekrutacyjnych i szkoleniowych.
  • Budowa kryteriów ocen pracowniczych, formularzy rozmowy oceniającej, powiązanie z systemem premiowym.
  • Analiza kompetencji mamagerskich, identyfikowanie luk w kontekście tworzenia pożądanej kultury organizacyjnej, wsparcie w procesie delegowania, dostosowanie kompetencji do aktualnych potrzeb zespołu/pracowników.

Ekspert w projektach

Zintegrowany Program Modernizacji Branży Tekstylnej i Odzieżowej Województwa Łódzkiego