CBI Pro-Akademia

Aktualności

Test of Digital Services for Buildings Energy Efficiency

10-09-2012

W dniu 6 września 2012 w Brukseli odbyło się spotkanie negocjacyjne z Komisją Europejską uczestników trzech projektów wybranych do dofinansowania w ramach ICT Policy Smart Programme for Smart Cities. Eksperci CBI Pro-Akademia oraz  Dyrekcji Generalnej ds. Sieci komunikacyjnych, treści i technologii (DG Connect) ustalali szczegółowe warunki realizacji projektu TeDS4BEE - Test of Digital Services for Buildings Energy Efficiency. W spotkaniu uczestniczyli także pozostali członkowie partnerstwa projektowego (13 podmiotów). Liderem projektu jest hiszpańska firma FERROVIAL SERVICIOS SA.
 

CBI Pro-Akademia jest jedynym polskim ośrodkiem badawczym, występującym w jednym z trzech pan-europejskich projektów wybranych do realizacji w ramach ICT Policy Smart Programme for Smart Cities.

Rolą CBI Pro-Akademia będzie współpraca przy wdrażaniu rozwiązań ICT dedykowanych poprawie efektywności energetycznej w dwóch budynkach w Polsce: w Łódzkim Regionalnym Parku Naukowo-Technologicznym oraz w jednym z budynków Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

 

Newsletter