CBI Pro-Akademia

Aktualności

Polsko-norweska współpraca dla rolnictwa miejskiego

25-04-2023

W dniach 19-21 kwietnia 2023 r. w naszej siedzibie w Konstantynowie Łódzkim gościliśmy konsorcjantów projektu SmartFood, którego liderem jest CBI Pro-Akademia. Partnerzy projektu z Polski i Norwegii spotkali się, aby sprawdzić, jak rosną rośliny w SmartFood Kabinach, przedyskutować wyniki przeprowadzonych do tej pory badań oraz omówić przygotowania do startującego już wkrótce Urban Living Lab. 

W ramach projektu SmartFood i naszego Urban Living Lab zespół naukowców i inżynierów zainstaluje w przestrzeniach wspólnych wybranego bloku wielorodzinnego 20 SmartFood Kabin do prowadzenia indywidualnych upraw roślin jadalnych. Powstaną także wspólne dla mieszkańców dwie instalacje: energetyczna i wodna, które umożliwią pozyskiwanie energii słonecznej i wody deszczowej do zasilania kabin. 20 rodzin uczestniczących w badaniach będzie mieć okazję samodzielnie produkować sałatę, pomidory i inne warzywa. Dostaną także dostęp do aplikacji mobilnej SmartFood, dzięki której nie tylko podejrzą parametry swojej uprawy, ale także otrzymają sugestie żywnościowe.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej projektu oraz profilu na Facebooku, gdzie zamieszczane są aktualne informacje o projekcie.  

 

 

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

SmartFood otrzymał dofinansowanie z Funduszy Norweskich 2014-2021 oraz z budżetu Rzeczypospolitej Polskiej za pośrednictwem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu "Badania Stosowane". Projekt korzysta z dotacji w wysokości 1,275 mln euro z Norwegii oraz z dotacji w wysokości 0,225 mln euro z budżetu RP. Całkowita wartość projektu wynosi 1,5 mln euro. 

Newsletter