CBI Pro-Akademia

Aktualności

Polsko-francuska współpraca w energetyce odnawialnej

31-05-2011

Jednym ze szczególnych obszarów zainteresowania Polskiej Izby Handlowo-Przemysłowej we Francji jest sektor energii odnawialnej. Izba z sukcesem zorganizowała już 3 spotkania poświęcone współpracy polsko-francuskiej i potencjałowi inwestycyjnemu w tej dziedzinie, między innymi na temat pozyskiwania energii z odpadów oraz rozwoju farm wiatrowych. Każdorazowo, organizowane konferencje cieszyły się wielkim zainteresowaniem wśród firm francuskich, planujących inwestycje w tym sektorze w Polsce. Podczas spotkań, uczestnicy mieli okazję do zapoznania się z wiedzą i doświadczeniem zaproszonych ekspertów.

31 maja 2011 w Paryżu odbyło się kolejne spotkanie w ramach wspomnianego cyklu. Zorganizowała je Polska Izba Handlowo-Przemysłowa we Francji, we współpracy z Ambasadą RP w Paryżu. Tym razem było ono poświęcone tematyce pozyskiwania energii z biogazu i biomasy w Polsce. Poza SDG Pro-Akademia swoją wiedzą ze zgromadzonymi uczestnikami dzielili się przedstawiciele m.in. kancelarii adwokackiej Wierzbowski Eversheds, Instytutu Energii Odnawialnej oraz Metropolis Doradztwo Gospodarcze.

Podczas konferencji przedstawiciele SDG Pro-Akademia zaprezentowali projekty w zakresie biomasy i biogazu w regionie łódzkim w kontekście możliwości współpracy polsko-francuskiej.

«Projets de la biomasse et du biogaz dans la région de Łódź»:
■ Marché de l’ER en Pologne
■ Bilan régional de la biomasse : offre, principaux acteurs, tendances de développement, recherches menées par les universités et institutions de la région
■ Centrales de biogaz existantes et envisagées dans la région
■ Sources régionales de financement des investissements de la biomasse et du biogaz dans la région de Łódź
■ Potentiel de coopération franco-polonaise dans le domaine – identification des besoins et partenaires potentiels

Newsletter