CBI Pro-Akademia

Aktualności

KETBIO - skracanie drogi projektów biotechnologicznych od badań do biznesu

01-03-2019

Bruksela, Luty 2019 – Uruchomiono nowatorką platformę internetową zrzeszającą kluczowe badania w dziedzinie biotechnologii. Interaktywna platforma KETBIO oferuje społeczności wyjątkowe miejsce spotkań online, w tym możliwość przygotowania się do wejścia na rynek za pomocą podstawowej usługi KETBIO: Oceny potencjału komercyjnego projektów biotechnologicznych.

Platforma jest dostępna dla specjalistów i naukowców ze wszystkich dziedzin biotechnologii. Po rejestracji użytkownik uzyskuje dostęp do szerokiej gamy funkcjonalności – od nawiązywania kontaktów z innymi naukowcami i ekspertami, poprzez prezentowanie swoich projektów, przeglądanie innych projektów, wyszukiwanie ofert, badań rynku, aż po udział w wydarzeniach oraz organizację webinarów oraz spotkań biznesowych. Wysokiej klasy eksperci z branży biotechnologicznej, zaproszeni do udziału w Komitecie Komercyjnym KETBIO, biorą udział w ocenie rezultatów projektów oraz przedstawiają rekomendacje dotyczące ich komercjalizacji. Dzięki promocji najbardziej obiecujących projektów na wydarzeniach branżowych, dodatkowemu wsparciu coachingowemu oraz pomocy przy uzyskaniu licencji, specjaliści ds. transferu technologii KETBIO przyspieszają transfer wyników badań na rynki.

KETBIO jest projektem finansowanym przez Unię Europejską w ramach programu Horyzont 2020 w zakresie kluczowych badań w dziedzinie biotechnologii. Inicjatywa ma na celu zwiększenie europejskiego potencjału innowacyjności w środowisku naukowym i biznesowym. Badania w dziedzinie biotechnologii są postrzegane jako główny element gospodarki o obiegu zamkniętym, ponieważ oferują kluczowe narzędzia dla różnych dziedzin, w tym biorafinerii, technologii morskich i słodkowodnych, konwersji energii i odpadów, produkcji żywności, pasz i tekstyliów, rolnictwa oraz wielu innych. Konsorcjum KETBIO stanowią eksperci z obszaru transferu wiedzy z sześciu krajów europejskich.

Rejestracja na platformie KETBIO: www.ketbio.eu/home

Obserwuj nas na Twitterze: @ketbio_biotech

Kontakt:

Kathrin Rübberdt | Koordynatorka projektu | Dechema | mail:

Sylvia Schreiber | Komunikacja | Pracsis | mail:  

 

Newsletter