CBI Pro-Akademia

Aktualności

Jak nowe trendy społeczne wpływają na zapotrzebowanie na energię?

11-09-2020

Cyfryzacja gospodarki i życia prywatnego, gospodarka o obiegu zamkniętym, przemysł niskoemisyjny, gospodarka współdzielona to tylko niektóre z nowych trendów społecznych, które zmieniają życie każdego człowieka i wpływają na strukturę zużycia energii. Potencjalnie mogą zwiększyć, zmniejszyć lub zmienić sposób zużycia energii. W nowym projekcie NEWTREDNS realizowanym w ramach H2020 zbadamy te trendy w kontekście modelowania zapotrzebowania na energię i udoskonalimy modele obecnie używane do prognozowania zapotrzebowania na energię w UE (INVERT/EE-Lab, FORECAST, PRIMES, GEM-E3(-FIT)).

Podczas wirtualnego spotkania inauguracyjnego w dniach 8-9 września 2020 omówiliśmy cele projektu i plan pracy dla pierwszej fazy projektu. CBI Pro-Akademia przedstawiło metody pracy jakie chcemy zastosować w zadaniu które koordynujemy dotyczące analizy instrumentów politycznych wpływających na zapotrzebowanie na energię wynikające z nowych trendów społecznych.

 

Projekt NEWTRENDS otrzymał dofinansowanie z unijnego programu badań i innowacji Horyzont 2020 w ramach umowy grantowej nr 893311.

 

Słowa kluczowe: h2020, horizon2020, newtrends, energy modelling

Multimedia

yt-thumb
Centrum Badań i Innowacji Pro-Akademia
yt-thumb
Projekt budynku pasywnego zrealizowany przez CBI Pro-Akademia
yt-thumb
Inteligentne tekstylia

Newsletter