CBI Pro-Akademia

Aktualności

Bioenergia dla Regionu - Warsztaty Eko-architektoniczne

04-07-2011
Spotkania prowadzone były przez naszych włoskich partnerów z Włoch – KEO Project,  firmę spin-off Politechniki Turyńskiej, która zajmuje się eko-architekturą oraz budownictwem zrównoważonym. Ekspertami podczas warsztatów byli Pani Sonia Szymańska oraz Pan Marcello Romagnoli. Uczestnicy mieli możliwość zdobycia kompleksowej wiedzy dotyczącej budownictwa pasywnego oraz zapoznania się z najlepszymi przykładami wykorzystania budownictwa pasywnego w praktyce. 

Pierwszego dnia warsztatów słuchacze poznali systemy konstrukcji budynków pasywnych, zarówno pod kątem rozwiązań tradycyjnych, jak i tych bardziej skomplikowanych. Drugiego dnia szkoleń zaprezentowane zostały możliwości integracji budynku z elementami OZE, takimi jak: panele fotowoltaiczne, turbiny wiatrowe, panele solarne i mikro elektrownie wodne. W sesji popołudniowej eksperci przedstawili między innymi systemy zarządzania energią w inteligentnym budynku pasywnym, a także systemy oczyszczania i zarządzania ściekami. Ostatniego dnia warsztatów poruszone zostały tematy związane z legislacją unijną dotyczącą budownictwa zrównoważonego oraz z modernizacją zastałego dziedzictwa architektonicznego. 

Zarówno tematyka warsztatu, prezentacje, jak i umiejętności prowadzących zostały bardzo wysoko ocenione w ankietach podsumowujących spotkania.

W warsztacie wzięło udział 50 wyselekcjonowanych uczestników projektu „Bioenergia dla Regionu – Manager Energetyki Odnawialnej”. Z tej grupy wybranych zostanie 25 osób, które zakwalifikowane zostaną do wyjazdu studyjnego do Włoch. Wyjazd odbędzie się w dniach 27.07-01.08.2011 i będzie znakomitą okazją do zapoznania się z przykładami zrównoważonego budownictwa w regionie Piemontu. Warunkiem uczestnictwa w warsztacie jest przygotowanie planu funkcjonalno-użytkowego dla budynku pasywnego. Autorzy najlepszych projektów zostaną wyłonieni przez eksperta i zostaną zakwalifikowani do wyjazdu studyjnego. Plany funkcjonalno-użytkowe należy nadsyłać do dnia 08.07.2011r.

Prezentacje z warsztatów:
 
  

 

Projekt współfinansowany ze  środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Newsletter