CBI Pro-Akademia

dr inż. Hugo Gamez Cuatzin

Obszar naukowy:Nauki inżynieryjno-techniczne
Dziedzina naukowa:Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
Główna afiliacja:Centre for Engineering and Industrial Development (CIDESI), Queretaro

Profil

Dr. Hugo GAMEZ CUATZIN urodził się w 1967 r. w Orizabie w stanie Veracruz w Meksyku. W 1990 r. ukończył studia inżynierskie na Orizaba Institute of Technology, a w 1994 r. – magisterskie, Centrum Studiów i Badań Zaawansowanych Narodowego Instytutu Politechnicznego w mieście Meksyk.

W 1998 r. uzyskał stopień doktora z dziedziny zintegrowanych urządzeń elektronicznych w Narodowym Instytucie Nauk Stosowanych (INSA) w Lyonie we Francji za dysertację na temat Opto-electronics assessment of Si/SiGe/Si heterostructures for applications on doping modulation transistors (MODFETs)

W 1999 r. uzyskał grant podoktorski od Francuskiej Narodowej Rady Badań Naukowych (CNRS) na projekt rozwoju niebieskich LED-ów na krzemowych substratach sześciennych kompatybilnych z mikreoelektroniką krzemową, ufundowany przez region Rhône-Alpes.

W latach 2003-2006 pracował we Francji w EMERSON NETWORK POWER - Energy Systems jako Account Manager, odpowiedzialny za rozwój projektów w Europie Środkowej.

W 2009 r. rozpoczął on pracę w Oddziale Badań i Studiów Podyplomowych w Centrum Inżynierii i Rozwoju Przemysłowego (CIDESI) w Queretaro jako starszy badacz i Profesor programów studiów podyplomowych CIDESI. CIDESI jest jednym z najważniejszych meksykańskich centrów badawczych, wchodzącym w skład publicznej sieci centrów badawczych Meksykańskiej Narodowej Rady Nauki i Techniki (CONACYT).

Jako certyfikowany manager projektów PMI, dr Gamez Cuatzin z powodzeniem przeprowadził wiele projektów badawczych i innowacyjnych w ścisłej współpracy z meksykańskim przemysłem w dziedzinie technologii morskich, inżynierii powierzchni dla turbozespołów, nanotechnologii oraz rozwoju produktów elektronicznych HW i SW.

Newsletter