CBI Pro-Akademia

Aktualności

W trosce o rozwój rolnictwa, bezpieczeństwo żywnościowe i klimat

16-11-2018

W dniach od 6 do 8 listopada w Düsseldorfie miało miejsce spotkanie zamykające projekty z pierwszego konkursu rozpisanego przez Facce Surplus, programu ERA-NET w ramach JPI Agriculture, Food Security and Climate Change (Facce-JPI). Spotkanie było jednocześnie otwarciem projektów z drugiego konkursu, w którym CBI Pro-Akademia realizuje projekt “Supervalue” dotyczący zagospodarowania mokrych odpadów za pomocą małej biorafinerii opartej na technologii zgazowania w wodzie nadkrytycznej. CBI Pro-Akademia reprezentował dr inż. Marcin Siedlecki.

 

Na czterech sesjach plenarnych przedstawione zostały wyniki 14 projektów zrealizowanych w ramach pierwszego konkursu. Projekty te skupiały się głównie na produkcji i przetwarzaniu  biomasy. W 7 projektach uczestniczyli partnerzy z Polski, w tym w jednym jako koordynator.

 

Jeden dzień spotkania poświęcony był wizycie w Forschungzentrum Jülich, instytucie zajmującym się przede wszystkim badaniami związanymi z energią, systemami przetwarzania informacji oraz biogospodarką. Można było zapoznać się z badaniami prowadzonymi w grupie IBG-2, zajmującej się badaniami roślin: od obserwacji wzrostu korzenia, po diagnostykę stanu upraw z powietrza i symulacje wpływu profilu geologicznego gruntu na zbiory upraw.

Multimedia

yt-thumb
Centrum Badań i Innowacji Pro-Akademia
yt-thumb
Projekt budynku pasywnego zrealizowany przez CBI Pro-Akademia
yt-thumb
Inteligentne tekstylia

Newsletter