CBI Pro-Akademia

 

 

 

Serdecznie zapraszamy mieszkańców łódzkich budynków wielorodzinnych do testowania aplikacji mobilnej Billy w ramach Badań Naukowych pt.:

„Zachowania konsumpcyjne i relacje sąsiedzkie mieszkańców Łodzi”   


Aby wziąć udział w Badaniach, zapoznaj się z poniższymi informacjami i wypełnij formularz zgłoszeniowy.

 

 

 


 

 

Jaki jest cel badań? Gdzie, kiedy i przez kogo będą prowadzone?

 

 

Ogólnym celem badań jest uzyskanie wiedzy na temat: 

  • zakupów spożywczych dokonywanych przez członków łódzkich gospodarstw domowych mieszkających w budynkach wielorodzinnych

  • żywności spożywanej przez członków gospodarstw domowych w wieku powyżej 5. roku życia

  • odpadów spożywczych powstających w gospodarstwach domowych (żywność przeterminowana, popsuta, nieświeża, etc.)

  • kontaktów z sąsiadami.

Badania będą przeprowadzone w sposób zdalny, za pośrednictwem urządzeń elektronicznych z dostępem do Internetu, w okresie 01.10.2022 – 31.01.2024 (16 miesięcy). Głównym narzędziem realizacji będzie aplikacja mobilna Billy.

Realizatorem badań jest Centrum Badań i Innowacji Pro-Akademia, organizacja pożytku publicznego. Badania otrzymały dofinansowanie z Funduszy Norweskich 2014-2021 oraz z budżetu Rzeczypospolitej Polskiej za pośrednictwem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu "Badania Stosowane".

 

  

Jakie korzyści uzyskasz dzięki udziałowi?

 

 

Dzięki udziałowi w badaniach, uzyskasz bezpłatny dostęp do licencji Premium na aplikację mobilną Billy. Billy umożliwia łatwe monitorowanie swojego budżetu domowego.

 

 

 

 

 

 

Dzięki aplikacji, będziesz mógł łatwiej kontrolować swoje wydatki i sprawdzać na jakie kategorie przeznaczasz najwięcej. Billy jest dostępny na platformach Android oraz iOS.

Za wypełnienie  zadań badawczych otrzymasz wynagrodzenie, którego maksymalna wysokość może wynieść 1.500 zł brutto. W każdym miesiącu realizacji przez Ciebie zadań badawczych będziesz otrzymywał wynagrodzenie w wysokości 100 zł brutto. Wynagrodzenie będzie płatne na Twoje konto bankowe, bez zbędnych formalności. 

Twój udział w badaniach:

  • umożliwi sprawdzenie w praktyce jakie są wzorce konsumpcyjne oraz kontakty sąsiedzkie wśród mieszkańców Łodzi, 
  • może przyczynić się do poprawy stanu Twojego portfela dzięki lepszemu zrozumieniu na co wydajesz najwięcej. 

 

 

 


 

 

 

O co będziemy Cię prosić w trakcie badań?

 

 

Jeśli zgodzisz się wziąć udział w badaniach, zostaniesz poproszona / poproszony o wypełnianie następujących zadań badawczych: 

  • zainstalowanie i regularne korzystanie na Twoim urządzeniu mobilnym z aplikacji Billy, służącej do wykonywania zdjęć paragonów fiskalnych i ich automatycznej analizy

  • udostępnianie informacji na temat zakupów spożywczych dokonywanych przez członków Twojego gospodarstwa domowego poprzez przesłanie pliku CSV generowanego poprzez aplikację mobilną Billy na adres email konsumpcja-lodz@proakademia.eu (raz na miesiąc)

  • uzupełnienie ankiety elektronicznej dotyczącej Twojej konsumpcji żywności, odpadów spożywczych i kontaktów z sąsiadami (raz na miesiąc)

 


 

 

W jaki sposób będziemy chronić Twoje dane?

 

 

Pozyskane od Ciebie dane będą poufne. Będziemy chronić wszystkie pozyskane od Ciebie informacje i nie będziemy ich udostępniać osobom nieupoważnionym. Dostęp do Twoich danych osobowych, jak i nieosobowych będzie przysługiwać wyłącznie osobom upoważnionym, po autoryzacji wieloskładnikowej, tj. podaniu hasła oraz weryfikacji poprzez aplikację mobilną. Tylko upoważnieni członkowie zespołu badawczego będą mieli dostęp do danych.

Na zakończenie badań planujemy opublikowanie wyników. Wszelkie upublicznione informacje zostaną przedstawione w formie zbiorczych anonimowych podsumowań i nie będzie możliwe zidentyfikowanie poszczególnych uczestników badań w żadnych publikacjach ani prezentacjach. 

 

 


 

Chcesz wziąć udział w Badaniach? Zapoznaj się z poniższymi dokumentami i wypełnij formularz zgłoszeniowy!

 

📢 Ogłoszenie o naborze 📢

 

🤝 Wzór umowy o udziale w badaniach (wersja obowiązująca od 01.11.2022) 🤝

 

🥸 Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną 🥸

 

 

➡️ ➡️ Wypełnij formularz zgłoszeniowy ⬅️ ⬅️ 

 

 

 

 

 


 

 

Masz pytanie? Zapraszamy do kontaktu!

 

 

Andżelika Drutowska

Centrum Badań i Innowacji
Pro-Akademia

andzelika.drutowska@proakademia.eu

+48 510 899 216

 

 

 

 

Multimedia

yt-thumb
Centrum Badań i Innowacji Pro-Akademia
yt-thumb
Projekt budynku pasywnego zrealizowany przez CBI Pro-Akademia
yt-thumb
Inteligentne tekstylia

Newsletter