CBI Pro-Akademia

Aktualności

Platforma Wymiany Wiedzy Komitetu Regionów w CBI Pro-Akademia

10-07-2017
W dniu 07.07.2017, w naszej siedzibie w Konstantynowie Łódzkim mieliśmy przyjemność być gospodarzem konferencji pt.:
 

„Technologie OZE w województwie łódzkim: rola władz lokalnych i regionalnych oraz wsparcie dla badań i innowacji przez UE”

Była ona współorganizowana razem z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego, w ramach Platformy Wymiany Wiedzy. Oprócz Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia, gościliśmy także grupę przedstawicieli Europejskiego Komitetu Regionów, Komisji Europejskiej oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Wśród gości znaleźli się: Yoomi Renström – Przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej (SEDEC) Komitet Regionów, Matteo Luigi Bianchi – członek Komitetu Regionów, Hicham Imane – członek Komitetu Regionów, Pia Laurila – Dyrekcja Generalna ds. Badań i Innowacji Komisji Europejskiej, Matthijs Soede – Dyrekcja Generalna ds. Badań i Innowacji Komisji Europejskiej, Paweł Zamojski – Komitet Regionów, Marcin  Podgórski – Dyrektor Regionalnego Biura Województwa Łódzkiego w Brukseli, Ewa Florczyk – Dyrektor Departamentu ds. Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.
 
CBI Pro-Akademia miało okazję zaprezentować podczas tego spotkania obszary swojej działalności i przedstawić projekty, znajdujące się aktualnie w realizacji i wykonywane przy przez nasz zespół, a finansowane z funduszy europejskich.
 
Zorganizowane przez nas panele dyskusyjne, dotyczące odnawialnych źródeł energii, utylizacji energetycznej odpadów i paliw kopalnych, a także efektywności energetycznej i roli lokalnych władz w implementowaniu rozwiązań ekologicznych cieszyły się dużym zainteresowaniem i stały się doskonałym polem do dyskusji, wymiany spostrzeżeń i uwag dotyczących współpracy lokalnych władz z instytucjami Unii Europejskiej.
 
Konferencja zakończona wspólnym podsumowaniem i wnioski wyciągnięte z pomocą ekspertów z Brukseli unaoczniły wszystkim, jak ważną rolę odgrywa dobry kontakt i umiejętność porozumienia się pomiędzy władzami lokalnymi a instytucjami UE, odpowiedzialnymi za przyznawanie funduszy na innowacyjne badania, oraz jak istotne jest określanie dalekosiężnych celów na przyszłość w obszarze badań i innowacji.

Multimedia

yt-thumb
Centrum Badań i Innowacji Pro-Akademia
yt-thumb
Projekt budynku pasywnego zrealizowany przez CBI Pro-Akademia
yt-thumb
Inteligentne tekstylia

Newsletter