CBI Pro-Akademia

Aktualności

Europejska Noc Naukowców w Olsztynie

06-10-2017

29 września odbyła się 12 już edycja Europejskiej Nocy Naukowców – ogólnoeuropejskiego wydarzenia, dedykowanego popularyzacji nauki i edukacji poprzez zabawę. Noc ta odbywa się corocznie w ostatni piątek września, a bierze w niej udział ponad 300 miast z 30 państw Europy.

Europejska Noc Naukowców jest wydarzeniem wspieranym przez Komisję Europejską, jako część programu Marie Skłodowska-Curie Actions, finansowanego w ramach programu Horyzont 2020, którego celem jest wsparcie młodych badaczy z Europy i świata w rozwoju ich karier naukowych.

W tym roku, podczas polskiej edycji Nocy pod nazwą Fusion2Night, organizowanej przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski i Olsztyńską Szkołę Wyższą w Olsztynie, nasze Centrum było reprezentowane przez zespół doktorów: Lidię Trusilewicz i Karinę Michalską. W ramach rozpowszechniania realizowanego przez doktor Trusilewicz projektu „Osady ściekowe w cemencie portlandzkim”, nasza reprezentacja przygotowała pokazy i warsztaty zatytułowane „Tworzymy z energią kolorowe konstrukcje”. Frekwencja i duże zainteresowanie najmłodszych, jak i nieco starszych odbiorców pozwoliło nam na przekazanie istotnych informacji dotyczących kwestii zrównoważonego zarządzania surowcami pierwotnymi i wtórnymi w Polsce i pozostałych krajach Unii Europejskiej.

Po więcej informacji dotyczących imprezy zapraszmy na stronę organizatora.

Multimedia

yt-thumb
Centrum Badań i Innowacji Pro-Akademia
yt-thumb
Projekt budynku pasywnego zrealizowany przez CBI Pro-Akademia
yt-thumb
Inteligentne tekstylia

Newsletter