CBI Pro-Akademia

Aktualności

CBI Pro-Akademia partnerem merytorycznym 6. Kongresu Biogospodarki

27-09-2018

W tym roku po raz czwarty specjaliści w dziedzinie biogospodarki (ludzie biznesu wprowadzający innowacyjne rozwiązania oraz politycy i urzędnicy najważniejszych europejskich instytucji, mających realny wpływ na kierunki działań biogospodarki) spotkali się w Łodzi, by rozmawiać i wprowadzać konkretne rozwiązania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Centrum Badań i Innowacji Pro-Akademia zostało partnerem merytorycznym 6. edycji Kongresu Biogospodarki oraz organizatorem Panelu o tematyce biogospodarki i Forum Antysmogowego.

Do udziału w panelu w dniu 24.09.2018 „Co możemy zrobić: rola biorafinerii w rozwoju biogospodarki cyrkularnej” zaprosiliśmy gości z Włoch i Portugalii, którzy podzielili się ze słuchaczami włoskimi i portugalskimi doświadczeniami związanymi z tematyką biogospodarki. Naszymi gośćmi byli Pan Pierigiuseppe Morone – Profesor zwyczajny polityki gospodarczej na Uniwersytecie Unitelma Sapienza w Rzymie oraz Pan dr Rafał Lukasik – Kierownik Komórki Rozwoju i Badań nad Biopaliwami i Bioproduktami w Laboratório Nacional de Energia e Geologia LNEG.

Naukowcy CBI Pro-Akademia - Pani dr Karina Michalska oraz dr Marcin Siedlecki zaprezentowali prowadzony przez nas projekt SuperValue: Rozwiązanie problemu lokalnie dostępnych mokrych strumieni biomasy poprzez odzyskanie zawartości energii i wydobycie cennych pierwiastków przy użyciu koncepcji biorafinerii.

Forum Antysmogowe zgromadziło przedstawicieli urzędów miast i przedsiębiorców. Pani Marta Kęsik z Biura Infrastruktury Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Pan Krzysztof Honkisz z Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Łodzi przedstawili plany walki ze smogiem, plany inwestycyjne miast w zakresie wymiany źródeł ciepła w miastach oraz inicjatywy zmierzające do wzrostu ekologicznej i antysmogowej świadomości społeczeństwa.

Pan Tomasz Gać, właściciel firmy Quriers oraz Pani Katarzyna Korczak Kierownik Laboratorium E-mobility CTT OZE zaprezentowali nasz wspólny projekt CO2URIER, przedstawiajacy elektromobilność jako remedium na smog transportowy w miastach w ramach „Antysmogowego modelu biznesowego dla firm transportowych, uwzględniającego offset CO2”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za inspirujące pytania i aktywny udział w dyskusjach i do zobaczenia w przyszłym roku!

Newsletter